Gyrokinesis®

Gyrokinesis PragueKomplexní cvičební systém, který podporuje a znovu obnovuje pružnost a vnitřní oporu páteře a funkčnost všech kloubů těla.

Gyrokinesis® cvičební metoda byla vyvinuta v 80. letech dvacátého století Julio Horvathem a je základem Horvathovy metodiky cvičení. Vychází z principů jógy, tance, gymnastiky a taj-či.

KONCEPT CVIČENÍ

Gyrokinesis® zapojuje a procvičuje celé tělo za použití sedmi základních prvků, směrů spinálních pohybů: pohybu vpřed, vzad, doleva a doprava, dále pak spirálovitého stočení vpravo a vlevo a kruhového pohybu.

Tato metodika cvičení systematicky a bez zbytečného přetěžování procvičuje klouby a svaly skrze rytmické cviky sladěné s příslušnými dechovými fázemi. Dochází ke stimulaci vnitřních orgánů a nervového systému, což napomáhá k uvolnění energetických cest, vyloučení toxinů a okysličení těla.

Horvathova metodika cvičení posiluje, oživuje a přeškoluje tělo tak, aby se do jeho pohybů vrátila plynulost, uvolněnost a síla.

JAK SE CVIČÍ?

Lekce Gyrokinesis® začíná uvědoměním si těla za pomoci masáže vlastního těla, spojené s jednoduchými dechovými cvičeními. Následně se cvičení zaměří na páteř a pánev. Cvičí se nejdříve vsedě na nízkých stoličkách a cvičení se soustředí na mobilizaci páteře a všech kloubů v těle pomocí sérií cviků pracujících se zaoblením do záklonů, předklonů, ohýbáním, spirálovitým stáčením, protažením a rotací. Tyto pohyby se nejprve provádějí ve velmi malém rozsahu, který se však postupně zvětšuje a s využitím všech směrů pohybu uvolňuje ztuhlost kyčelních a kolenních kloubů a páteře, přičemž současně protahuje všechny svalové skupiny. Součástí hodin jsou i cvičení vleže a ve stoje. V pokročilých lekcích se k základním cvičením přidává i výkonnostní trénink, připravující tělo na fyzicky náročnější aktivity.

PROSPĚŠNOST:

  • zlepšuje funkčnost kloubního spojení a pohyblivost páteře a kloubů
  • posiluje a formuje břišní svaly
  • protahuje a tvaruje tělo
  • zlepšuje rovnováhu, koordinaci a nervosvalovou kontrolu
  • zvyšuje kondici s minimálním zatížením kloubů
  • otevírá energetická centra a uvolňuje energetické bloky
  • má meditativní a zklidňující účinky, snižuje stres

Gyrokinesis® maximalizuje přirozený tok energie v těle a zanechává Vás s pocitem načerpané životní vitality, vyrovnanosti a vnitřní pohody.

Gyrokinesis

________________

je registrovaná ochranná známka Gyrotonic Sales Corp a je použity s jejich povolením.